ÖNCELİĞİMİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

 

Ereğli Ünallar Metal Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde 14.000 metre kare alanının 5000 metre kare kapalı alan geri dönüşüm tesisi ile faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin Önde gelen boru profil fabrikalarıyla yıllık sözleşme yaparak, Türkiye’nin de en büyük 2. kalite stoklarına sahiptir.

Geri dönüşüm tesisinden çıkan ikinci kalite ve ihracat fazlası boru profil ve köşebentlerin aylık toplamı 3000-3500 ton civarındadır. 21 lik borudan 406 lığa kadar 0,80 den 12mm kalınlığına kadar boru ve 20×20 den 300×300 e kadar kalınlıklarda 0,80 mm. den 12mm. kadar profil çeşitleri de bulunmaktadır. ,

Ünallar Metal, yurt dışından üretim fazlalığı ve ikinci kalite sac ithal etmekte ve bu ürünlerin tamamını Türkiye’nin 4 bir yanına satmaktadır. Bunun yanı sıra otomotiv beyaz eşya boru profil ve çelik servis merkezilerinin hurda metallerini alarak çelikhanelere vermektedir.

Ünallar Metal büyümenin yatırımdan geçmekte olduğunu bilerek, Gebze Şekerpınar’da Marmara Geri Dönüşümcüler Sitesinde 2.500 m2 kapalı alanda ilk şubesini kurmuş ve faaliyetlerine 1. ve 2. kalite boru profil sac ve köşebet olarak başlamıştır. Ebat 20×20 kalınlık 0.80mm.’den ve Ebat 300×300 den kalınlık 12mm. Aralığında 1. Kalite boru profil satmaktadır.

Ünallar Metal olarak Amacımız Kalite ve güven çıtasını yukarıya taşımaktır.

 

 

   

 

 

    

Vizyonumuz

Firmamızın ulusal ve uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak, kendi uzmanlık alanımızda yöntemlerimizi geliştirerek sektörün öncülüğünü yapan güvenilir ve saygın kuruluş olmak.

Misyonumuz

Müşterilerimizin talep ve beklentilerini zamanında karşılayarak; güvenilir, rekabetçi ve sürdürülebilir bir yaklaşımla hizmet ve ürünlerimizin kalitesini sürekli olarak arttırmaktır. Ülkemize insani değerlerden ayrılmadan faydalı olmak.

Değerlerimiz

Adil, dürüst, inançlara ve farklılıklara saygılı davranmak,
Alçakgönüllü, hoşgörülü ve yardımsever olmak,
Öncelikleri dikkate alarak esnek, hızlı ve durumsal davranabilmek,
Hata yapmaktan korkmamak, hatalardan ders almak ama istişaresiz iş yapmamak,
Duyguları dikkate almak ancak bilimsel metotları ve objektif verileri kullanarak karar vermek,
İşi kolaylaştırmak, hızlandırmak ve daha akıllı iş yapmak için teknolojiyi etkin kullanmak,
İşlerin kişilere bağlı olmadan sürdürülebileceği, kurumsal bilginin üretildiği, geliştirildiği ve kurum hafızasına kazandırıldığı bir iş modelinde süreçleri ve sistemleri kurgulamak, yaşatmak ve yazılı hale getirmek,
Yasal ve etik kurallara uymak,
İşi ehline vermek,
Ölçülebilir ve başarmaya değer hedefler koyarak sürekli iyileşme ve geliştirmeyi hedeflemek,
Konulan hedeflerde, zorluklar karşısında yılmayıp; inanıp, azmedip, mazeret üretmeden işi başarıncaya kadar yüksek gayret göstermek,
Her zaman iyi niyeti, önyargısız olarak pozitif düşünmeyi esas almak, sorunları 3. kişiler ile değil bizzat sorumluları ile görüşerek çözüm aramak,
Zamanı ve imkânları doğru ve etkin kullanmak, israf etmemek,
Çalıştığı yeri sadece bir iş ortamı değil, bir yaşam ortamı olarak görmek,
Ülkesine ve insanlığa faydalı olmak.

1. Kalite ÜrünlerFabrikalardan 1. kalite olarak alınan ürünlerin, müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda gerekli işlemlere tabi tutularak veya doğrudan satışlarını kapsamaktadır.

 

2. Kalite Ürünler

İmalat yapan fabrikalardan temin edilen üretim ve ihracat fazlası malzemelerin değerlendirmek yoluyla ülke ekonomisine değer katarak müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre 2. kalite boru, profil ve sacların satışlarını kapsamaktadır.

Hurda

Üretim yapan fabrikalardan üretim artıkları olarak alınan hurdaların, sanayinin ve hadde fabrikalarının istek ve ölçülerine göre çeşitli işlemlere tabi tutularak geri kazanımını sağlayıp ülke ekonomisine katkı vermeyi kapsamaktadır.

Çelik Servis Merkezi

Yassı mamüllerin dilme ve boylama işlemlerinin yapıldığı tesisimizdir.